Sport a FitnessOutdoorové sporty

Furkad Marten: biografie francouzského biatlonistka

Furkad Marten - jeden z nejlepších francouzských biatlonistů. Olympijský vítěz v roce 2014. Martin - mladší bratr neméně nadaný biatlonistka Simona Furkada.

Časná kariéra

Zpočátku rodiče poslal dva bratry v sekci hokej, ale, jak to bylo daleko od domova, nejsou vždy schopni vzít své děti tam. Z tohoto důvodu, Simon a Martin přenesen do sekce country lyže. V průběhu doby, bratři unavuje jen pobíhají a „hodil za pušky.“

Marten Furkad (viz foto. Níže) je velmi dobře přišel do sportu. Na začátku své činnosti se shodovalo s koncem kariéry Rafael Poiret - legendární biatlonistka který se rozhodl opustit lyže a vzít si trenéra práci. V mnoha rozhovorech, Martin řekl, že Poiret je jeho idol.

Během prvních dvou let Fourcade nic zvláštního. Vždycky se podařilo dostat do bodového pásma, ale vítězství a medailí nebyl. Není divu, že říkají, že biatlonu je považováno za „dospělý“ sport. Úspěchy Norwegian Bjoerndalen na poslední olympiádě jen potvrdit to.

sezóna 2009-2010

Furkad Marten stala známou v roce 2010, kdy získal stříbro v hromadným startem na olympijských hrách. Po tom, on vyhrál třikrát v soutěžích ve Světovém poháru. Poté, co v Kontiolahti a dvakrát v Oslu. To mu umožnilo vzít v celkovém pořadí na pátém místě. Jeho bratr byl sedmý.

sezóna 2010-2011

Pro Fourcade to byla úspěšná sezóna. Začal se třemi hity v top 5 v Östersund. Pak vzal 2. místo v Ruhpolding ve všech třech závodech. Hromadným startem vítězství ve Fort Kent a Antholzu mu umožnilo přijít jasného favorita na mistrovství světa.

Vzhledem k vysoké rychlosti a přesnosti Martin francouzské národní tým vyhrál smíšenou relé 3. místo. Ten samý Fourcade získal stříbrnou medaili ve sprintu a zlato v pronásledování (přes tři tresty). Podle výsledků sezony biatlonistka byl na třetím místě v celkovém pořadí Světového poháru.

sezóna 2011-2012

Před koncem sezóny, Furkad Marten stanovila jasný cíl - vzít v 1. nebo 2. místo v tabulce se záznamem studenta. Tento úkol začal okamžitě realizovat v první etapě vyhrál stíhací závod a závod jednotlivců. Ještě před koncem sezony bylo jasné, že sportovec bere 1.místo v celkovém Světovém poháru. Kromě toho, Martin získal malý Křišťálový glóbus v pronásledování a sprintu.

sezóna 2012-2013

Bylo otevřeno v roce švédské vítězství Francouz Östersund (individuální závod). Ve sprintu, všechno nebylo tak dobře - jen 10. místo. Ale pak Fourcade byl schopný vyhrát v pronásledování. Následné kroky nebyly příliš úspěšné: Francouz není na prvním místě. Důvodem, který byl od něj obdržel v Oberhofu zranění ramene.

Nedostatek Svendsen v pre-olympijský týden v Soči dovoleno Martin vyhrát dva závody na dvou držel. V soutěži jednotlivců na 20 km Fourcade zmeškaných pouze jednou eliminoval 60 druhou mezeru od vedoucího - Binbahera. V důsledku toho tu výhodu, že Martin v cíli bylo 7 sekund. V závodě ve sprintu na 10 kilometrů Francouz neučinila jediný skluzu as jistotou obsadil první místo, což překonalo stříbrný medailista Jevgenij Usťugov 40 sekund.

Poslední etapa Světového poháru, který se konal v Chanty-Mansijsku, Francouz se stal vítězný. Fourcade získal sprintu, nedovolit jedinou slečno. Ve snaze se mu nepodařilo dosáhnout takových úspěchů. Martin minul na každém kroku, dopouští 5 chyb.

Přes řadu neúspěchů, na konci roku 2013 Fourcade ještě předstihl svého hlavního soupeře Svendsen na 421 bodů, což překonalo rekord pro volaného čísla pro sezónu bodů. Také biatlonistka získal křišťálový globus ve všech typech závodů.

2014 Olympics

8. února Marten Furkad, fotka, který je připojen k výrobku, se zúčastnilo sprintu. Bohužel, minul o lezhke. Jako výsledek, atlet se musel spokojit s 5. místo.

10. února, se podílel na pronásledování, kde měl nic nevyrovná. Biatlonistka vynechal jen jednou. Kromě toho, technika bruslení Martin Fourcade byl bezchybný. Není divu, že byl první.

13.února Martin byl zapojený do jednotlivého závodu v komplexním Laura. Opět platí, že atlet - jednu chybu a druhý zlatý. 2. místo obsadila pak německý Ericha Lesser, třetí - Rusové Evgeny Garanichev.

Všichni fanoušci biatlonu čekal prudký boj mezi Svendsen a Fourcade. A to se konalo 18. února hromadným startem. Souboj byl velmi vzrušující. K určení vítěze, soudci měli k zobrazení fotografií povrch. Jednalo se o čtvrtý Swensen vítězství na olympijských hrách.

Relé 4 x 7,5 km dosahuje olympijský biatlon. Marten Furkad, i když běží v posledním stádiu, ale nemohl pomoci francouzského týmu. V důsledku toho, že se nedostal na stupně vítězů.