Sport a FitnessExtrémní sporty

Skotský závodník Dzheki Styuart: životopis, sportovní kariéry

Závodní auto Dzheki Styuart se narodil v provinčním městě Skotska. Ve věku 12, on byl vyloučen ze školy, protože diagnózu dyslexie - podmínek, které nenechají moc velkou šanci dosáhnout něčeho v životě. Nicméně, Jack podařilo dosáhnout svých vlastních životních vrcholy přes všechny překážky. Střelec, skvělý závodník a konečně, největší osobnost ve světě sportu. Člověk, byl oceněn za zásluhy povýšen do šlechtického stavu - Sir Dzheki Styuart.

dětství

Průměr pro Skotsko provinční okresního Dambertonshir. V malém skotském městečku Milton 11. června 1939 narodil budoucí chloubu Skotska, Dzhon Yang Stewart. Jako dítě, John strávil mnoho času se svým dědečkem, vesnice lovci Dambeck. Zcela očekávaně, že teenager se již od útlého věku začal zajímat o myslivosti. Tento zájem není poslední v životě Stuart rodiny. Všichni mužští členové rodiny jsou fanaticky rád lov, a malý Jack není ušetřen rodinného koníčka. A není divu, že první sportovní volba Dzheki Styuarta život byl jen střílet.

skeet střelba

Lovecké vášně nebyly pro Dzheki Styuarta dárek, ideální zbraň držení poznamenal trenér skeet natáčení, a sedmnácti Jackie už vážně zabývá v tomto sportu. Pokroky v holuby jíl je nenechala dlouho čekat: v osmnácti Dzheki Styuart, fotografii, který můžete vidět v článku, se stal mistrem Skotska, střelby na hliněné holuby, a v devatenácti letech byl poražený v národa poháru. V jednadvaceti letech tam byl zlom v kariéře natáčení Dzheki Styuarta. V kvalifikačních soutěží Letních olympijských hrách Stewart neměl úspěšný výstřel vyhrát. Zklamání ztráty byl tak velký, že i přes veškeré naléhání trenéra, Jackie se rozhodl opustit střelecké sporty.

práce

Mladík nebyl problém volby povolání. Jeho budoucnost byla hotová věc: Jackovy rodiče vlastnili velké garážové stání a garáže, stejně jako obchodníci byli hlavním automobilový koncern „Jaguar“ v jeho rodném městě Milton. Není divu, že celý svůj volný čas Jackie strávil v dílně svého otce. Začalo to jednoduché, že je jeho povinností se umýt a natankovat vozy patronů otce. Postupně se začal důvěřovat oprav různých poruch. Auta zaujímají stále významnější místo v životě Jacka. Rutinní práce, která byla provedena každý den, se vyvinul do hlavních aktivit mládeže. O víkendech, Jackie začal účastnit amatérské závodění, který v určitém okamžiku začaly přinášet významné příjmy do mladého muže. Často peníze obdržené za účast na automobilových závodech, mnohem vyšší než příjmy z práce v otcově dílně.

Dzheki Styuart - závodník. Časná kariéra

V mnoha ohledech rozhodující pro Jack Stewart se objevil v roce 1964. Během zkušební jízdy Formula 3 Jack senzačně porazit slavný Bruce McLaren, v té době vicemistra z Formule 1. Takový výsledek nemohl zůstat bez povšimnutí ze strany specialisty auto-závodním světě. Schopný mladý muž zajímat mnoho týmů Formule-3. Majitel jednoho z těchto týmů, Ken Tyrrell, nabídl mladý závodník plně profesionální smlouvu. Nikdo nečekal od debutant velkých vítězství v prvním ročníku profesionální kariéry.

Osud dal velkou šanci na mladého řidiče závodního a vzal je s třpytkami. A v případě, že první úspěšný závod lze přičíst štěstí, že je stabilní po celý rok, která se projevila Dzheki Styuart, ale dovednost nelze nazvat. Sezónu 1964 Formule 3 skončil jistý vítězstvím turnaje debutujícího čtyřicátníka Dzheki Styuarta. To je závodění na světě vstoupil obyčejného skotského chlapce.

Formule 1

Vyhrávat sezonu ve formuli 3 závodů bude sloužit jako impuls pro budoucí kariéru Dzheki Styuarta. Navzdory tomu, že Ken Tyrrell Jackie vyvinuté skvělý vztah, oba věděli, že Dzheki Styuart přerostl úroveň formule 3. Vzhledem k tomu, že Ken Tyrrell byl jediným zástupcem v nižších ligách z formule jedna, Jackie rozhodne se pokračovat ve své kariéře s jiným týmem. Volba byla mezi dva nejlepší týmy té doby: „Lotus“ a BRM. Byly naléhavější majitelé BRM Group, kompletní signatářem smlouvy s slibnou závodník.

V prvním závodě Formule 1, který se konal v Jižní Africe, nováček skončil na šestém místě cti. Jak se ukázalo, toto byl jen začátek. Pro druhý závod se Monaco Grand Prix, Dzheki Styuart byl na stupních vítězů, skončil v poslední třetiny. Fantastický debut pro mladého jezdce, vedení první sezonu na této úrovni. Poté následovala série druhá místa a konečně dlouho očekávané vítězství. Na závodech, které se konalo v Monze, Dzheki Styuart vyhrál první ze své profesionální kariéry Grand Prix. V první sezóně, Jackie vzal čestné třetí místo v celkovém pořadí, před mnoha uznávaných mistrů své doby.

nehoda

1966 ve skutečnosti se stal mezníkem v obou Stewarta kariéry, a pro celý závodní svět jako celek. Vše se změnilo strašlivou nehodu na závodním okruhu v belgickém městě Spa. Bezpečnostní opatření v té době byli upřímně nízká, což často vede ke strašlivé nehodě na závodní dráze, a často fatální. Po nehodě, Dzheki Styuart začal aktivně bojovat za bezpečnost závodních soutěží. Základními požadavky jezdce byly expanzní závodní dráhy, vzhled těchto speciálních drah přepážek dlažba zlepšení, zavedení individuálního ochranného vybavení pro piloty. Zpočátku byly tyto požadavky splněny s nepřátelstvím, takové inovace vyžadují poměrně velké materiální investice, které jsou absolutně nejsou spokojeni s organizátory závodních soutěží. Ale jak ukázal čas, Dzheki Styuart měl naprostou pravdu ve svých požadavcích. Bezpečnostní opatření navržená nich bude výrazně snížit počet nehod na dráze, a ušetřit více než jeden život.

Návrat vzorci 1,

Finančními problémy, které se objevily v roce 1968 na BRM týmu, Jackie Stewart učinila ambiciózní hledání nového týmu. Právě včas, aby formule 1 přijde do starého přítele Jackie Ken Tyrrell, s nímž spolupracoval na Formule-3. Vytvoření svůj nový vůz, Ken viděl vedoucí pilot Dzheki Styuarta. První sezóna nepřinesla speciální dividendu. Návrháři modifikovány drobné nedostatky, postupně zdokonaloval závodní auto. A příští sezónu přinesl nebývalý úspěch a Jackie Stewarta jako pilot, a tým Tyrrell jako celek. Následné sezón F1 byly poznamenány boje mezi oběma nejsilnějšími týmy, „Tyrrell“ a „Lotus“. Celý svět sledoval závod tvrdohlavý boj vedoucí piloti těchto týmů - Dzheki Styuarta a Emerson Fitipaldi. Piloti střídavě získal titul z nejsilnějších jezdců planety.

odchod do důchodu

Sezóna 1983 tvořily fantastický úspěch pro Dzheki Styuarta. Ve vedení v celém závodě sezóny, před Jackie získal titul z nejsilnějších jezdců Formule 1. Na vrcholu úspěchu, se rozhodne ukončit svoji závodní řidič kariéry a nechat velké sportovní neporažený. Závod v americkém Uotkens Glen měl být ten stý v kariéře slavného Skota. Ale smrt v tréninkovém závodu partnera na severu Francie tým dělá Stewart rozhodnou nejít do svého posledního závodu v profesionální kariéře.

Během jeho významné kariéry ve Formuli 1, skotský závodník Dzheki Styuart strávil 99 závodů, vstřelil 27 vítězství v nich. Tento výsledek je již dlouho zůstal světový rekord v závodech.

sčítání

Automobilový závodník Dzheki Styuart - trojnásobný mistr světa, on je považován za národního hrdinu ve Skotsku. Všechny jeho snahy vždy skončila úspěchem. Výborný střelec, skvělý jezdec, muž úplně změnil bezpečnostní systém ve automobilový závod, který má uloženo více než jeden lidský život. V průběhu své sportovní kariéry zůstal vzorem, idol milionů fanoušků po celém světě. Úspěšný manažer na svém kontě založena s syn tým Formule 1, „Stewart.“ Dzheki Styuart, jehož životopis byl přezkoumán v tomto dokumentu, se stal legendou nejen v jeho Skotsku, ale po celém světě.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.