Sport a FitnessAtletický

Ruský krátký trekist Yelistratov Semen: životopis, sportovní kariéry, osobní život

Yelistratov Semjon Andrejevič - slavný ruský krátký trekist. Je to olympijský vítěz, několikanásobný vítěz světa a kontinentálních mistrovstvích.

životopis

Yelistratov Simon se narodil v roce 1990 v Ufě. Již v raném věku chlapec byl velmi aktivní a mobilní, takže moji rodiče rozhodli se napsat v sekci sport. Za prvé, Simon navštěvoval kurzy v taekwondo, ale o šest měsíců později, když upozornil na sport, jako krátké trati.

Jako jeden z prvních rozpoznat talent mladého sportovce, byl trenér Andrey Maksimov, který je nyní mentor Elistratova. To bylo pod jeho vedením Semen z konvenčního pohledu junior se stala světovou short-track star.

I přes velmi nabitý program výcviku Yelistratov podařilo není dobré jen dokončit školu, ale také vstup do institut tělesné výchovy, k získání stupně a trénovat licenci magisterský.

Sportovní kariéra

Tradičně, školní sport novic krátký trekisty přijmout první brusle jako dar od slavných sportovců. Sperma se dostali z rukou Yulii Chachinoy, který ve své době stal vítězem mistrovství Evropy. To také sloužilo jako stimul pro Elistratov tvrdého tréninku.

Mladý sportovec ukázala senzační výsledky za své stáří. V roce 2003 se 13-letý Elistratov Semen, short-track, který už v té době byl na prvním místě v jeho životě, kvalifikační standard pro titul mistra sportu a za posledních 16 let - debutoval na Světovém poháru.

byl přijat do národního týmu po 2007 Ufa krátký trekist vyhrál ruský šampionát stříbro v all-around. Od té chvíle začal hvězdnou atletickou kariéru Elistratova. Podílí se na všech mezinárodních soutěžích. Také, 20-letý shortstop trekist odešel do ruského týmu na olympijských hrách ve Vancouveru, která byla schopna proniknout do první dvacítky.

První mezinárodní úspěch přišel Simeonovi v roce 2012. On se stane vítězem trojnásobným mistrovství Evropy ve vzdálenostech 1,5 a 3 km, stejně jako v all-around.

O rok později Yelistratov přidá do své sbírky ocenění stříbrné medaile z mistrovství světa, stejně jako tři UEFA ocenění, mezi nimiž byla zlatá - pro štafetě.

Olympijský rok byl ruský atlet doslova zlatý. On se stane vítězem dvojnásobný mistrovství Evropy, takže ze strany domácích hrách v Soči Yelistratov Simon přišel ve skvělé kondici. A není divu - stal olympijským vítězem v relé, kde se ruský tým dokázal porazit hlavní konkurenty pro zlatou medaili - tým Holandska.

V roce 2015 Yelistratov má nový název - se stal mistrem světa. Kromě kontinentálního šampionátu přivezl šest ocenění, mezi nimiž bylo zlato pro korunu pro něj štafetu.

Následující sezóna Yelistratov Semen stává trojnásobným vítězem mistrovství Evropy, stejně jako světový rekordman v 1000 metrů závodu.

Z důvodu zjištěných s dopingovými testy Meldonium zakázané látky, ruský atlet byl nucen ujít Světový pohár v roce 2016. 21. dubna Elistratova pozastavení bylo zrušeno, a že bude i nadále hrát na Světovém poháru a dalších turnajů.