Sport a FitnessAtletický

Ruský gymnasta Gorbunova Taťjana: životopis, sportovní kariéra, práce

Gorbunova Tatyana - slavný ruský gymnasta, vítěz z olympijských her v Pekingu, mistr světa a Evropy. Po dokončení brilantní sportovní kariéry pracuje v Moskvě Centra olympijské přípravy v rytmickou gymnastiku.

biografie sportovců

Gorbunova Taťjana Igorevna se narodil v lednu 1990 v Naberezhnye Chelny. Budoucí gymnastika olympijský vítěz začal vážně zabývat ve věku tří let. Její první učitel byl Lebedinskaya Svetlana Alekseevna.

Ta dívka ukázala pozoruhodný jak pro své houževnatosti let ve třídě. Někdy to skoro násilím musel odstoupit z posilovny.

Ve věku šesti Gorbunova Tatiana přesunuta do Rostov na Donu, kde pokračoval ve studiu pod vedením čestné trenér Adeli Vladimirovna Esipova. Na turnajových trenérů a rozhodčích různých dětských poznamenal vrozený talent mladé dívky a jí předpověděl velký sportovní úspěch.

Brzy Tatiana vyzván, aby vlak v nejprestižnější škole gymnastiku - Moscow Olympic Training Center. Tady učila takové slavné trenéry jako Natalia Orlova, Amina Zaripov, Zlata a Tulubaevy Olga, Irina Zenovka.

Sportovní kariéra

Vyhrávat různých juniorských a mládežnických turnajů, Gorbunova Taťána v roce 2005 upoutal pozornost reprezentačního trenéra. To znamená, že 15-letý závodník zasažen ruský národní tým, kde její učitel byl Irina Aleksandrovna Viner a Valentina Alekseevna Ivanitskaya. Výcvik přišel do spáchal další úroveň, a výsledky jsou nenechala dlouho čekat.

V roce 2007, 17-letý ruský gymnasta stane třikrát vítězem světového šampionátu v skupinových cvičení. O rok později, Gorbunova vyhrál proti Rusku dvě zlaté medaile na mistrovství Evropy v Turíně.

Na olympijských her v Pekingu 18-letý Tatiana a její spolupracovník za národní tým šel do postavení jednoho z hlavních uchazečů o vítězství.

„Zlato“ Peking lesk

V kvalifikačním kole hry Rusy ukázal druhý výsledek, ztrácí na hostitele čínské ženy soutěží. Ale ve finále olympijských her v boji o zlato byl velmi těžký a nekompromisní. Podle soudců, ruský tým nevypadal lépe cvičení s pěti lan a v prezentaci ve skupině se třemi míčky a čtyři kluby, a po zásluze získal první místo.

Za vítězství na olympijských hrách v Pekingu Gorbunov mu byl udělen Řád přátelství, a získala titul ctěná Mistr sportu v Ruské federaci.

Bohužel, gymnasté sportovní kariéra je velmi krátká. Poté, co v Pekingu Games Tatiana Gorbunova dokončil svůj výkon.

Život po sportu

Gorbunova Taťjana dokonale podařilo skloubit časté a vyčerpávající trénink s studií. V roce 2007 se stal posluchačem Moskevské speciální sportovní školy. O pět let později, Gorbunov dostal diplom Jižní federální univerzity, kde studovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu.

Jako druhý vysokoškolské vzdělání ex-gymnasta vybral MSU, jmenovitě Fakulta veřejné správy.

Rok po ukončení sportovní kariéry, byla pozvána k práci v Ruské federaci gymnastiku na post výkonného tajemníka.

Od roku 2013, Gorbunova Taťjana Igorevna pracoval jako ředitel speciální školy olympijské rezervy na moskevský městský sportovní společnosti. Také působil jako velvyslanec pro turnaj juniorů gymnastiky „Děti v Asii“.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.