Sport a FitnessTrack a field atletika

Maria Paseka: biografie sportovního gymnasta

Maria Paseka je jednou z nejvýraznějších ruských gymnastů. Je mistrem světa (2015) a čtyřnásobným vítězem olympijských her.

Začátek sportovní kariéry

Maria Paseka, jejíž biografie je uvedena v tomto článku, se narodila v roce 1995 v Moskvě. Vždycky měla silnou povahu a účelnost. Již dvanáct let dívka vyjádřila touhu zapojit se do rytmické gymnastiky a zahájila sportovní kariéru u Školy sportu Moskevské státní filharmonické společnosti "Dynamo" pod vedením zasloužených trenérů N. Galtovové a V. Silifanové. Později byli nahrazeni D. Kamalovem v IC "Olympic" a v roce 2009 se gymnast dostal do rukou známých mentorů v tomto sportu - VN Ul'yankin, MG Ulyankina a IA Savosina.

První seriózní soutěž a skutečný duch soupeření, Maria Paseka, jejíž fotka můžete vidět v článku, prožila v roce 2008, kdy se dostala do otevřeného britského mistrovství v umělecké gymnastice, která se konala v Hampshire. Právě tam mladá sportovní žena získala svou první mezinárodní medaili - bronz v základním skoku a zlato v týmu. Teprve z rodinných důvodů musel gymnast opustit tento sport, jak se jí zdálo, po celý život.

Aby se trochu rozptýlila, dívka nastoupila do akrobacie, ale velmi rychle si uvědomila, že je jenom jeden sport, ve kterém se Maria Paseka může stát slavnou - gymnastiku. Po dvouměsíční přestávce se rozhodne vrátit se do tréninku. Zpočátku začala pracovat s Olgou Sicorro, ale pak se rychle přenesla do péče o Marina Ulyankinu. Trenér se testy nebál, ale naopak, viděla potenciál v nové tváři.

Došlo k sérii fyzických zátěží a seriózního tréninku, v jehož důsledku se před publikem objevila nová gymnastka světové třídy Maria Paseka.

První vítězství

2009 pro Mary se stala velice významnou a obtížnou, protože díky aktivní práci a neustálému tréninku si sportovec již v roce 2010 získal zlatou medaili mistrovství Evropy v mistrovství družstev a stříbro v základním skoku. Také v letošním roce na Mistrovství Ruska získala Paseka zlatou medaili v základním skoku a barech, což dokazuje, že na ni můžete přinést naděje.

Zavřít Maria věří, že klíčem k jejímu úspěchu je trvalý a energický charakter - ve věku 14 let dívka začala řídit skútr a ráda ji řídila po místních ulicích. Je to láska k rychlosti, která jí pomáhá nepodléhat nervovým výkyvům, ale shromažďovat se v nejkritičtějším okamžiku.

Zdravotní problémy

Po takovém úspěšném startu čekal sportovec řadu závažných zdravotních problémů. Začátkem roku 2011 podstoupila komplikovanou operaci na podpatcích pod vedením lékaře Alexandra Balberkina. Mimochodem je to právě proto, že Maria nezůstává v logu. V tomto druhu soutěže je celý důraz kladen na okraje stopky - a to je nesnesitelná bolest pro zraněné podpatky.

Kromě toho byla účast na mistrovství světa v Tokiu (2011) zrušena kvůli obdržení kyčelního zranění během přípravy soutěže na tréninku. Nejvíce urážlivé bylo to, že Maria Paseka se v roce 2011 ukázala na pohár Ruska, získala bronzovou medaili za základní skok a prohlásila, že se dostala do národního týmu pro soutěže v Japonsku.

V letošním roce gymnastka dokončila svou účast na soutěžích v Belgii v Gentu, přičemž ukázala pátý výsledek v cvičeních na podlaze a šestý v základním skoku.

2012 Paseka začala s účastí v moskevském šampionátu, kde získala první letošní zlatou medaili pro základní skok. Sportovce bojovala ve třech nominacích - bary, volné cvičení a podpůrný skok. Její úspěchy, komentovala skutečnost, že se chtěla dát co nejlépe a emočně se přizpůsobit dalším mezinárodním soutěžím.

Ve stejném roce si Maria Paseka vzala stříbrnou medaili na mezinárodní soutěži umělecké gymnastiky, Antoniny Koshelové. Když se dívka zeptala na výsledek, řekla, že bez porážky nejsou žádné ups a ona ještě má něco, co usiluje.

Test slávy

Důležitou etapou sportovní kariéry Mary jsou letní olympijské hry v roce 2012 v Londýně. Zde získala Paseku stříbro v týmových představeních a bronzovou medaili za svůj podpis. Blízcí přátelé z týmu dokonce všimli, jak gymnastka vypadala na všechny a věřila, že dokáže něco udělat. Marie sama přiznává tuto skutečnost a děkuje matce, která v té chvíli našla potřebná slova a přivedla dceru do smyslů.

Rok 2013 označil kariéru dívky tím, že obsadila třetí místo na evropském šampionátu na raznomysokiech trámech. Také ve stejném roce se konala Universiade v Kazani, kde byla sbírka osobních vítězství doplněna bronzem pro základní skok a zlato v mistrovství družstev.

Plány se rozpadají

A opět nastala černá pruhka v sportovním životě gymnasty - byla vážně zraněna. V roce 2013 její plány zahrnovaly účast na mistrovství světa, ale kvůli zadnímu zranění proběhly soutěže bez Paseky. Maria poznamenává, že to bylo velmi těžké období svého života - dlouhá rehabilitace a nervové napětí. Vzhledem k nadměrné hmotnosti a snížené fyzické zdatnosti bylo každé trénink velmi obtížné, ale gymnasta se nezastavila a šla dál. Pak se v roce 2014 objevil orientační bod Světového poháru, ale závodník ji zkrotil nohou a nebyl schopen bojovat o medaili.

Maria Paseka má však mimořádně silnou povahu a tvrdohlavost. Po shromáždění veškeré vůle neustále vycvičovala a usilovala o to, aby vyhrál. O účasti na klínu nebyla řeč - věděla, že může dělat víc!

Dlouho očekávané vítězství

Díky tomuto postoji a podpoře trenérů získala Maria Paseka zlatou medaili v roce 2015 na Mistrovství světa v Glasgowě za základní skok. Ten okamžik si vzpomíná každý fanoušek tohoto sportu. Koneckonců, rozdíl mezi prvním a druhým místem byl minimální, ale soudci dali vítězství sportovce z Číny, Honu Un Chong a ruské ženě Marie Paseke. Během udělení se z očí Mary vznášela slzy, protože pro ni to byl dlouho očekávaný den. Ve všech rozhovorech srdečně poděkovala trenérům za jejich podporu a práci. Také si vzpomněla, když se třásla matkou, která se ve svém dětství bojovala s neochotou dcery chodit na trénink a procvičení. Pouze na podstavci si sportovní žena uvědomila a s vděčností přijala přísný postoj matky.

Další významnou událostí sportovního života této silné dívky byla účast na olympijských hrách v roce 2016 v Rio de Janeiro. Pro Marii to byl obtížný boj, hlavně kvůli tomu, že o ni už všichni už byli mnohem náročnější a oni slibovali naděje. Právě tato skutečnost způsobila, že atlet byl nervózní a nenechal ho připravit. Ale vypořádala se s napětím a hrála profesionálně, vyhrál dvě stříbrné medaile - v základním skoku a v šampionátu družstev.

Plány do budoucna

Navzdory veškeré regále této mladé dívky je obyčejnou osobou, která miluje trávit čas doma v objetí se svou milovanou kočkou Timothy nebo se může pobavit s přáteli. Maria Valerievna Paseka se navíc vážně zajímá o fotografování a rád řídí autem.

V budoucnu se sportovkyně chystá pokračovat v soutěžích, a když má pocit, že ještě nemá zdraví, chce trénovat děti a získat nové šampiony.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.