Sport a FitnessAtletický

Co je to maratón, historii a fakty

V roce 490 před naším letopočtem po bitvě u města Marathon starověké řecké bojovník Pheidippides (nebo Fillippid, není známo) běžel z bitevní linie do Athén hovořit o vítězství. Po jednom výrazu zemřel. Není známo, zda tento případ skutečně nebo ne, protože neexistuje žádný dokumentární zdroje.

To, co je nyní maraton? Jedná se o závod na dlouhou vzdálenost, která je součástí v atletice.

První maraton na světě

V Řecku v roce 1896, zastával první olympijské hry na světě. V programu olympijských her byl maratón. Před účastníky závodu byl 17. V předvečer soutěže kvůli horku několik sportovců odmítl kandidovat. V důsledku nelítostné boje mezi sportovci z Austrálie, Francie a Řecka, vyhrál řecký Spyros Louis, který byl schopen překonat svůj první a jediný maraton. Její vzdálenost 40 kilometrů. Byl schopen pokrýt tuto vzdálenost po dobu 2 h 58 m a 50 sekund.

Spyros Louis se stal národním hrdinou. To je pojmenované po stadionu v Aténách.

zajímavosti

Vzdálenost závodu několikrát změnil. Olympijské hry v Londýně v roce 1908 byl pozoruhodný tím, že začátek byl odstraněn na zámku Windsor. Takže královna přála. Rozhodla se, že osobně vidět start závodu. Sportovci běžel maratón, vzdálenost, která byla zvýšena o 2 km 195 m.

Poté, co v roce 1921, byl schválen konečný odstup. Bylo to 42 km 195 m a zůstala nezměněna až do dnešního dne.

Marathon se stala populární ve Spojených státech v roce 1970. Více než 700 běžců cestování je vzdálenost menší než 3 hodiny.

V roce 1966, žena v Bostonu se dozvěděl, co maratón na základě vlastních zkušeností a byl schopen překonat vzdálenost až 3 h 20 m, a to navzdory zákazu organizátorů. Od roku 1984, je reálná pohlaví se mohou účastnit v maratonu na olympijských hrách.

Každý rok se popularita tohoto sportu roste. Mezi účastníky jsou lidé starší než 70 let.

Až do roku 2004 záznamy maratón nebyl rozpoznán. To je způsobeno tím, že soutěž se bude konat na různých trasách. V případě, že silnice Athens pokryté oblázky, pak v Bostonu - asfalt. Různé změny nadmořské výšky, odlišné klima. Tento rozdíl nezaručuje stejné podmínky pro nastavení záznamu.

Moderní pravidla maratonu přesněji určit, jaký by měl být okruh.

Co je maraton? Jak je závod?

Každý příkaz Spustit, vzdálenost, pre-registrovat na místě, zaplatí vložné.

Marathon obvykle začíná s hromadným startem. Účastníci jsou uvedeny oblečení se symboly závodu. V průběhu závodu (u některých kilometrů), jsou položky, s vodou, vlhkou houbou.

Každá záloha událost definuje dobu sledování, pro kterou potřebujete k překonání vzdálenosti. V průměru je to 6 hodin.

Umožněno podílet se na osoby starší 18 let. Ti, kteří jsou mladší než 18 let, může soutěžit na menší vzdálenosti.

Pro všechny účastníky je třeba na vědomí lékaře pro přijetí.

Jak spustit maratón?

Marathon - je nejen vzdálenost 42 km 195 m, je to také hodně kilometrů, které se hromadí sportovec před konkurencí.

Jakýkoliv zdravý člověk může připravit a vím z vlastní zkušenosti, že takové marathon. Za prvé je třeba se naučit správnou techniku běhu. Také je potřeba trénovat výdrž na dlouhé vzdálenosti. Můžete se zúčastnit soutěží na menší vzdálenosti - 5 km, 10 km a 21 km půlmaratón 97,5m.

Poté, co můžete zkusit maraton. Doba přípravy může trvat asi 17 týdny.

Kde mohu zapojit?

V Rusku, největší hromadné závody se konají po celé zemi. Nejrozsáhlejší z nich: sibiřský, „Konzhak“, Moskva, „bílé noci“, Omsk půlmaratón-handicap Vánoce.

Soutěžící dát svou výbavu symbolem maratonu, a ti, kteří dosáhli cílové čáře - upomínkové předměty, osvědčení, přičemž osobní výsledek.

Většina maratonů ve velkém měřítku na světě jsou součástí Světové Marathon Majors League. Toto je komerční soutěž s největším prize poolu. Celkem 6 maratonů, držel je v Bostonu, Londýně, Berlíně, Chicagu, New Yorku a Tokiu. Zapojení Registrace začíná dlouho před konáním akce, a obvykle skončí v několika dnech. Jedná se o nejprestižnější maraton na světě. Oni se účastní profesionálních sportovců a běží nadšence.

Podstatou maraton - překonávat velké vzdálenosti. Ne každý dostane k cíli, ale ten, který dosáhl tento - skutečný hrdina.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.