Sport a FitnessBojová umění

Hmotnostní kategorie v UFC. UFC mistři ve všech váhových kategorií. Dámské váhové třídy v UFC

V tomto článku se budeme diskutovat hmotnostních tříd v UFC, bude hovořit o lidech, kteří byly zaznamenány v této oblasti. Tento šampionát přilákal pozornost mnoha fanoušků bojových umění, ale ne každý ví, podrobnosti o vzniku a organizaci boje. My vás seznámí s informacemi o tom, které mužské a ženské váhové třídy v UFC, existují v současné době. Také věnovat zvláštní pozornost hrdinů šampionátu.

Jaký je UFC?

Začít od začátku, a připomněl, že když se objevil organizace UFC v roce 1993, pak to nebylo takové dělení podle hmotnosti, které existují dnes. Byla to jednoduchá sportovní organizace, která uspořádané mistrovství pro muže. Pravidla zápasu byly smíšené, ale stále zůstávají takové. Ale byly tam jen dvě kategorie:

• těžká váha - pro muže, jejichž hmotnost je více než 91 kilogramů;
  • lehké - pro ty, jejichž hmotnost je nižší než 90 kg.

O několik let později rozdělení do podskupin změnil, a tam byla průměrná hmotnost. Ve stejné váhové kategorii v UFC se nezastavil mutovat. Tam byl také výborný lehký podskupina, a do roku 2001, hmotnostní kategorie bojovníků již rozděleny do pěti různých typů:

• těžký;
  • světla;
  • průměr;
  • změť;
  • snadná.

Hmotnostní kategorie v UFC zažili všechny tyto změny, v první řadě, v daném pořadí, aby bylo možné optimálně rozdělit účastníky a maximalizovat dopad bitev. Je to mnohem zajímavější sledovat boj o stejných soupeřů, není vnímána jako těžkém boji s miniaturním a lehký atlet. Mnoho let trvalo, než se podskupiny opět přepracovány a přidal více světla, a zvlášť označená hmotnostních tříd v UFC u žen.

váhové kategorie

Tak, od roku 2012 je organizace uchovává bojů v deseti kategoriích, přičemž dva z nich jsou ženy. Účastníci se dělí podle následujících hmotnostních skupin:

těžké váhy

Když už mluvíme o této podskupiny, je třeba poznamenat, že tato váha třídy v UFC jsou rozděleny do dvou typů:

• těžký;
  • Light.

Za závažnější kategorie zahrnuje bojovníky vážení od devadesát tři a končí sto dvacet kilo. Anglický název - těžká váha. V případě, že bojovník váží osmdesát čtyři až devadesát tři kilogramy, patří do světle heavyweight kategorii. Anglický název - lehká těžká váha.

průměrná hmotnost

Tato skupina zahrnuje:

• Průměrná známka;
  • welterweight hmotnost kategorie UFC.

První podskupina, anglický název je střední hmotnosti, zahrnuje účastníky z hmotnosti sedmdesát sedm až osmdesát čtyři kilogramy. Lehčí bojovníci patřit k hmotnosti kategorii změti a musí vážit nejméně sedmdesát kilogramů, zatímco maximum - sedmdesát sedm.

lehká váha

Tato skupina účastníků je vytvořena pro účastníky, jejichž hmotnost se pohybuje mezi 53 až 70 kilogramů. Je rozdělen do kategorií:

• Nízká hmotnost kategorie UFC;
  • Půl lehké;
  • nejlehčí;
  • muší váha.

Pro snadnou kategorie zahrnuje sportovce s hmotností šedesát šest až sedmdesát kilogramů. Ve světě je znám jako nízké hmotnosti. Muší váhová kategorie kombinuje UFC bojovníky, kteří váží alespoň šedesát jedna a maximálně šedesát šest kilogramů. Anglický ekvivalent názvu - peří hmotnosti. Dokonce i jméno je zřejmé, že nejjednodušší skupina zahrnuje muže s ještě nižší hmotnosti, padesát sedm až šedesát jeden kilogram. Víme, že jméno kategorie jako závaží bantam. Poslední jednotka v této hmotnostní skupině - to je nejjednodušší kategorie (nebo letět hmotnosti) o hmotnosti účastníků z padesát tři až padesát sedm kilogramů.

Ženy v UFC

Velkým úspěchem pro krásné polovina světové populace byl příděl ze dvou kategorií, které se vztahují výhradně k nim. Byla to jakási uznání žen jako reálných účastníků a hodných uchazeči ve sportu. Dvě skupiny byly tvořeny:

• nejlehčí;

Nejlehčí kategorii s názvem ženské hmotnosti bantam sdružuje ženy s hmotností od padesát sedm až šedesát jeden kilogram. Kategorie je dámská sláma hmotnosti, nebo muší váha, se vztahuje na sportovce, kteří váží od čtyřicet osm až padesát dva kilogramy.

aktuální mistři

UFC mistři ve všech váhových kategorií získal své tituly v různých časech a bránil své právo nosit titul různým počtem časů. Nabízíme vám seznam současných vůdců, kteří jsou jako v současné době.

• Šampion v těžké váze - Fabricio Verdum z Brazílie. Získal titul v létě roku 2015 a že ji nikdy obhájena.
  • Light přeborníka v těžké váze - Daniel Korme ze Spojených států. To se stalo na jaře roku 2015 a již jednou podařilo ochránit právo být první v této kategorii.
  • Middleweight mistr - Luc Rokhold ze Spojených států. Získala titul v zimě roku 2015 a měla dosud nikdy potvrdit.
  • Welterweight mistr - Roby Loulir ze Spojených států. Winter 2014 obdržel titul a dvakrát obhájil titul nejlepšího bojovníka této kategorie.
  • Bantamweight Champion - Rafael DosAndzhus z Brazílie. Na jaře roku 2015 byl nejlepší ve své váhové kategorii a jednou bránil právo být tak.
  • Muší mistr - Irish Connor Mak Gregor. To se stalo v zimě roku 2015, ale nikdy obhajoval jeho titul v boji.
  • Bantamweight šampionů - Dominick Cruz ze Spojených států. V poslední době získal titul v zimě 2016, takže již nikdy nebojovali o titulu obranu.
  • Šampion muší váha šampionů - Dimitrios Johnson Spojených států. Tato jednotka měla sedmkrát boj o titul a každý čas vyhrál, zbývající nejlepším ve své kategorii. Získal titul poprvé na podzim 2012.
  • Pokud jde o ženské kategorii, mistr v bantamové byl americký Holly Holm na podzim roku 2015. Nikdy bojoval za potvrzení titulu.
  • Champion v setrvačné hmoty šampiona žen se stal Johann Endzhechik z Polska. Stalo se tak na jaře roku 2015, a to dvakrát podařilo bojovat za právo být nejlepší.

Stojí za zmínku, že vítěz ve všech kategoriích se stává bojovník, který vyhraje „title“ boj. Tato bitva se děje pět kol, z nichž každá trvá po dobu pěti minut. Obhájit svůj titul, mistr boje s dalším uchazečem. V případě, že úřadující mistr ztrácí titulní jde na vítěze. V opačném případě, titul zůstane s bývalým favorita. K dispozici je také představa o prozatímní šampiona. Je to dáno bojovník v případě, že úřadující mistr po dlouhou dobu nemůže bojovat o titul obrany (například ze zdravotních důvodů).

prominentní bojovníci

Existují lidé, kteří nejsou mezi seznamu mistrů v okamžiku, ale zanechal jasnou stopu v historii UFC. Rádi bychom připomenout některé z nich.

• Rhonda Jean Rose. První ženská Champion na lehké. To je považováno za nejlépe placeným sportovcem na světě s obratem více než šest a půl milionu dolarů ročně.
  • Dzhon Dzhons byl bojovník světlo heavyweight bojovníci. Osmkrát mu potvrdil právo být šampión. Bohužel, problémy se zákonem nedala soutěžícímu, aby plně realizovat sami.
  • Anderson Silva je považován oprávněně krále průměrné hmotnosti. Ten bojuje udělal pro titul obrany.
  • Nepatrně menší bitvy musel chránit welterweight kategorii Senper George. Mnozí odborníci se domnívají, že bojovník nejlepší na světě.
  • Taková známá jména, jako Chak Lidel, Dan Henderson, Bigi Pan, Artis Tita, Randy Couture, Me Hyuz a jiní, zanechaly nesmazatelnou stopu v historii UFC. A to není celý seznam významných osobností v oboru.

Na závěr bych chtěl dodat, že mistrovství pořádané UFC, vyznačuje výbornou organizací, považované za prestižní a všichni bojovníci dočkat, až se do šampionátu alespoň jednou v životě. Sledování televizních soutěží, a to i na dálku a přes obrazovku, můžete cítit zvláštní atmosféru akce. Vítězství v této soutěži - jedná se o skutečný úspěch hledal muži od dětství, a jména vítězů každý zná se zajímá o bojová umění.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.