Sport a FitnessFotbal

Euro 1988 Fotbal: výsledky a zajímavosti

Mistrovství Evropy ve fotbale se konečně dostal do Spolkové republiky Německo - nejvíce názvem týmu v tomto turnaji. Euro 1988 nebyl bez skandálu. Po výběru místo pro socialistického tábora země oznámily bojkot událost v případě, že pořadatelé budou držet utkání v Západním Berlíně. Německo nemělo nic riskovat. Obecně platí, že šampionát byl zajímavý. Národní tým z hostitelů tentokrát nebyl schopen se dostat vysoko. Ale třpyt SSSR, takže konečná. Tým vynechal dva předchozí turnaje a vyhrát titul, ale stál v cestě holandský.

Formát

Do 80-tého roku již rozhodla na formátu šampionátu. V závěrečné fázi osmi týmů hrál sedm vítězů kvalifikačních skupin a hostitelské země. Týmy byly rozděleny do dvou podskupin. Možnost hrát v semifinále se připraví dva týmy ze skupiny.

Města a stadiony

Euro 1988 přijala osm fotbalových hřišť Německa v období od 10. do 25. června 1988.

• "Folksparkshtadion" in Hamburg (kapacita - 61 200).
  • "Parkstadion" v Gelsenkirchen (kapacita - 62 000).
  • "Myungersdorfer" v Kolíně nad Rýnem (kapacita - 47 000).
  • "Valdshtadion" ve Frankfurtu nad Mohanem (kapacita - 61 000).
  • Arena Dolní Sasko v Hannoveru (kapacita - 50 423).
  • "Reynshtadion" v Dusseldorf (kapacita - 55 850).
  • "Olympiastadion" v Mnichově (kapacita - 69 000).
  • "Nekarshtadion" ve Stuttgartu (kapacita - 50 000).

Všechny arény byly perfektně připraveny, což není překvapující. Německo již stalo uspořádat velkou fotbalovou událost (FM-74), bylo tedy informováni o všech složitosti. Není divu, že byl vybrán tuto zemi, neboť za právo hostit turnaj osmi zemí soutěžili.

kvalifikační turnaj

Losování se uskutečnilo 14. února 1986. 32 zúčastněných týmů, koho hrát, a na podzim, první setkání.

Skupina 1

Skupina kvalifikátor byly (v polohách přijatých ve skupině):

• Španělsko (10 bodů);
  • Rumunsko (9 bodů);
  • Rakousko (5 bodů);
  • Albánie (0 bodů).

reprezentace Rumunska již zvykla na neustálé schůzky se Španělskem ve velkých turnajích. Musíme vzdát hold Španělé - byli vždy napřed. Mnozí řeknou, že Rumuni hráli špatně, a být špatně. Po dobu 25 let, Španělsku vyhrál 4krát, 3x nerozhodně a třikrát ztratil v Rumunsku. Takže předností je minimální.

Klasifikace pro Euro 1988 Rumunsko soutěžil s „zuřivě“ až do konce. Jejich složení je plný dobrých hráčů v těchto letech. Přes vynikající hrou Rumunů, Španělé kolem nich ve skupině o 1 bod a šel do závěrečné fáze.

• Malta (2).

Předchozí výběr pro Euro italský tým selhal, ale to prošlo, i když ne bez problémů. Hlavními soupeři Italové byli Švédové a portugalsky. Druhý odletěl ze závodu jeho vlastní hloupostí. Po špatném výkonu na mistrovství světa ve fotbale v Portugalsku národní tým ztratil hodně hráčů, kteří byli diskvalifikováni. Zbytek opustil tým na znamení solidarity s soudruhů. Vzhledem k tomu, bude tým nemusí být nebezpečné.

Švédsko se velmi snažil. Tým se dokonce podařilo porazit Italy, ale byl zmatený cenné body v dalších zápasech.

• Norsko (4).

V tvrdé boje týmu Sovětského svazu opět podařilo dostat do hlavního turnaje. Na Euro 1988 se tým prošel Valeriya Vasilevicha Lobanovskogo. Tým má neklidný ve skupině. Tu a aktuální mistři Evropy a obtížné GDR-tzu. Kromě toho jsou dva týmy, kteří byli outsideři, ale mohli překvapit.

Islanďané překvapený okamžitě odvézt body z Francie (0: 0), a pak SSSR (1: 1). Téhož podzimu Lobanovskiy tým vyhrál nad Francouzi se skóre 2: 0. Příští rok přinesl nový vítězství, díky kterému tým a šel na Euro 1988.

Group 4

pozice:

• Anglie (11);
  • Jugoslávie (8);
  • Severní Irsko (3);
  • Turecko (2).

Kvalifikační Euro 1988 Jugoslávie kompozice kulaté a Anglie byly stejné. V několika posledních letech ukázaly, že týmy jsou na stejné úrovni a může se stát. V tomto výběru angličtiny prokázali svou titul „průkopníků fotbalu“, dvakrát porazil hlavního nepřítele. A domácí zápas v Bělehradě tým prohrál s výsledkem 4: 1.

Zbývající dva týmy se příslušná místa, neměl žádný vliv na vůdce.

• Cyprus (1).

Minulé mistrovství Dutch minul. V této době jsme byli vyhozeni všechny síly, aby si na Euro 1988. Výsledky Tým na sebe nenechaly dlouho čekat po příchodu trenéra Rinus Michels. Kromě toho Nizozemsko se skupinou štěstí. Národní tým v Polsku a Maďarsku se již zářit jako předtím, i když Maďaři nesměli holandský FIFA World Cup v Mexiku. Řekové po nárůstu výběru pro Euro 80 zase pryč do tmy. Strach z Kypru a nebyl vůbec smysl. Nicméně, to bylo v utkání proti Kypru došlo k situaci, v důsledku čehož bylo nutné uspořádat odvetu. Nizozemský fanoušek hodil petardu na poli, na kterou brankář zhmoždění Kypru (v době, kdy v Nizozemsku vedla s výsledkem 8: 0). Replay byl přidělen, který byl opět výhodou holandský (4: 0).

skupina 6

pozice:

• Dánsko (8);
  • Československa (7);
  • Pro Wales (6);
  • Finsko (3).

Poslední skupina vzpomněla na hořký boj až do poslední minuty. Ale to je důvod, proč to nebylo síla týmu, a pomalé oblíbené hrát. Dánsko, které v té době neměl ponětí o nebezpečí, Wales hrál za stejných podmínek, vyhrávat doma a ztrácí na silnici. Do konce výběru Dánové přišli na první místo, a jejich výkon závisí na zápas Wales-Československu. Češi už ztratil všechny šance se kvalifikovat, a bylo potřeba Welsh vítězství. Ale nejdřív jsme se rozhodli nevynechat Wales a pomohl Dánsko.

• Lucembursko (1).

Předtím, než začnete výběrem favorit je Belgie, která úspěšně provedla nedávný Světový pohár. Odborníci se domnívají, že Bulharsko bude schopné odolat a Skotska, který také měl nějakou váhu na světové scéně. Výsledkem je, že všechny oblíbené letěli kolem Euro 1988. Senzačně vyhrál skupinu Irska, které do té doby nikdy na velkých turnajích. Trénoval Dzhek Charlton a byl schopen naučit hrát atraktivní fotbal. Výsledkem přišlo najednou. Tým byl schopen hrát v Belgii, a pak vyhrát ve Skotsku a doma porazili Bulhary. Nicméně, irský přístup k závěrečné fázi zápasu závisel na Skotsko a Bulharskem. Dokonce i remíza zrušení poslední ze skupiny, a držela až do poslední minuty. 86. Brána zasáhla Gari Makkey. Je zajímavé, že velmi Dzhek Charlton byl rybolov, když mu bylo řečeno o hit na Euro 1988. Dovolená byla odložena ...

• Dánsko (0 bodů).

Dánsko, následovala pak mnozí nemohli udělat zázrak, který ztratil všechny zápasy. Mentor Team (Piontek) chtěl opustit tým, ale vedení ho přesvědčil, aby zůstal na další kvalifikační období.

Španělský tým prohrál s Itálií ve druhém stupni s minimálním skóre. Ona potřebovala porazit Německo. Situace se pro svou přítelkyni - před několika lety bylo třeba udělat něco takového. Němci v průběhu let vyvinout značné úsilí o koučování můstku stál slavný Franz Beckenbauer, takže zázračná spása Španělů, málokdo věřil. Kromě toho Německo bylo jednodušší hrát, a to díky domácím stadionu a fanoušky. Němci s jistotou porazil „selekson“ (dvojí a vstřelil Feller) a získala první místo. Italský tým je umístěn na druhý se stejným počtem bodů, ale s menším počtem gólů.

Adzelo Vichini dokonale připraven Italové. Národní tým jeho hraní zapůsobil na fanoušky. Italové hráli remízu s hostiteli, nebo by mohly objevit vítězný. Cílem vynechal kvůli dohledu brankáře Dzengi. Mimochodem, to byl jediný minul míč Italové v základní skupině.

skupina B

pozice:

• SSSR (5 bodů);
  • Nizozemsko (4 body);
  • Irsko (3 body);
  • Anglie (0 bodů).

Svaz sovětských socialistických republik na Euro 1988 začal hrát opatrně. Legenda má to, že kvůli špatné začít sportovní novinář napsal článek: „A pokud se vaše vstupenka SSSR tým šel do Německa“ To, co novinář a noviny publikovaly článek urážlivé - nikdo neví.

První dva zápasy těchto hráčů sovětského týmu měl ponurý, ale brýle byly schopny přijmout. Počínaje zápas proti Holanďanům vyhrál zázrak. Takové situace ve fotbale se nazývá „rebound“. Vítězství přinesl do týmu gólu od obránce Vasiliem Ratsom. Následující byl zápas proti Irsku. I v tomto případě šlo všechno není tak růžové. Distinguished Ronni Uilan a mohl přinést svůj tým k vítězství. Protasov diligence by mohly tvořit po dobu 25 minut před koncem zasedání, a ve skutečnosti by mohl i nadále chybět.

Stojí za zmínku, o složení národního týmu SSSR. Euro 1988 odešel do dobýt nejznámější hráči Sovětského svazu v té době. Složení útočníků byly dobře známy, Oleg Protasov, Oleksandr Zavarov a Igor Belanov. V obranném zářil: Vasiliy Krysy, Sergey Aleynikov, Vagiz Khidiyatullin, Oleg Kuznetsov a Anatoly Demyanenko. Mezi záložníky jsou: Gennady Litovchenko, Alekseya Mihaylichenko a Sergey Gotsmanova. Gates bránil Rinat Dasajev.

Prosím, jasný hra národního týmu SSSR hodnotí jako nevyhovující jen v zápase finálové skupině. Soutěžil s Anglií, který ztratil všechny šance na vstup. Britská selhal v turnaji, ztratil všechny tři zápasy. Hlavním tragédie byla porážka v Irsku. Sousedé si stále pamatují, že hra a nazývat to nejlepší v historii.

semifinále

Nizozemská reprezentace často setkával s Němci, ale k vítězství v hlavním turnaji mají nefungovalo. V Euro 1988 semi-final dal přednost analytici paní, ale „oranžová“ by mohlo způsobit pocit.

Hra byla klidná, s mírnou výhodu Němců. V 55. minutě rozhodčí za pochybné faul klade penaltu v branách holandský a Matthäus skóre. Nizozemsko národní tým ve všech směrech běžel k brance. Němci se dostali do obrany. A tady, v 74. minutě se „oranžové“ vydělávat trest, Ronald Koeman bez chyb skóre. Zápas šel do prodloužení, ale Marco van Basten nedává šanci na Německo v 90. minutě.

Ve Stuttgartu v druhém semifinálovém střetnutí mezi SSSR a Itálii. Sovětský tým ukázal dobrý fotbal a vypadal mnohem lepší soupeře. Dne 60. minutě Litovchenko vstřelil první gól. Po dvou minutách v bráně Italové skončila druhá. V této době se vyznačují jsem Oleg Protasov. Tým by se dokonce vyniknout, ale hra skončila s výhodou dvou branek. Hráči své útočné hře zasloužil potlesk fanoušků.

Euro 1988 fotbal Final

Poprvé soupeři setkali dvakrát v historii evropských šampionátů. V prvním zápase sovětského národního týmu hrál špatně, ale vyhrál. Druhý zápas pokračoval na stejné úrovni, v některých momentech Tým Lobanovskiy dokonce lepší soupeře, ale nedokázal vyhrát.

Na 32-té minutě skóroval Gullit. 54 minut a je konečný Van Basten. SSSR tým se nevzdal, takže útok na bráně holandský, ale skóre se nepodařilo.

Tým se podařilo získat respekt fanoušků v zemi, a to navzdory ztrátě. Guide přidělené každému hráči asi 25 tisíc dolarů, což je velmi dobré pro čas. Euro 1988 byl posledním pro SSSR úspěšného turnaje. Po té došlo k selhání při Světovém poháru v Itálii a později Sovětský svaz přestal existovat úplně.