ZákonStát a právo

Jak těžké zlatou olympijskou medaili? Složení zlaté olympijské medaile. Kolik je zlatou olympijskou medaili?

Olympijské hry - jeden z nejvíce očekávaných celosvětových sportovních událostí. Mnoho lidí v davu dychtivě čekají na zahajovací ceremoniál a následných událostech. A s každým hry, mnoho z nich přemýšlel o tom, jak velkou váhu olympijské zlaté medaile, ze kterého je vyroben z kovu. Například medaile v Soči bylo pravděpodobně největší v historii olympijských her. Snažte se pochopit, jak a proč parametry olympijských medailí změnil.

z historie

Většina sportovců, kteří vyhráli mnoho ocenění, jednomyslně ujistit, že nejcennější je pro ně jen olympijské medaile. Není náhodou, že mnozí z nich Miss World soutěž lépe se připravit na tento důležitý krok ve svém životě. První „moderní“ hry byly drženy v roce 1896, a to bylo pak, že první medaile byly navrženy. Dejte jim první tři ceny. Je pozoruhodné, že během her ve starověku medailí jako takové nebylo. Se objevily pouze v novodobé historii olympijského hnutí. Takže, první olympijské medaile vítěz a finalista měl stříbro, 925, a třetí místo medaile uplatněných pokryta šesti gramů zlata. Přečtěte si, jak váží zlato olympijský medaile, že doba není možná, je známo jen to, že dosáhly průměru 60 mm, a jeho tloušťka je 3 mm.

Během první z her (1896, Řecko) Vítězové obdrželi 43 sad medailí. Jedna strana každé minci byl vylíčený Zeus drží globus s ním stojící na bohyně Nike. Na druhé straně byl zobrazen na Akropoli s nápisem v Řekovi „Mezinárodní olympijské hry.“ Vaše představa patřil malíř Jules Shaplenu. závaží zlato olympijský Medaile byla pouhých 47 gramů.

Jak navrhnout

Postupně medailí vzhled (velikost, průměr, design, tvar) se začne měnit. Například v roce 1900, jsme dostali ocenění obdélníkový tvar (to vážil 53 gramů) s obrazem bohyně Nike v vavřínovým věncem na jedné straně a stát na stupních vítězů sportovec - na straně druhé. Na třetím hry Olympijské medaile jsou ražené, zatímco pro ně byly poprvé vyrobeny v bronzových řetězech. To bylo téměř 100 let a v roce 1998 ocenění byly vytvořeny s dalším oka, ve kterém to bylo pohodlné vdevat pásku. Následně byl tento roztok byl použit kontinuálně.

struktura

Nicméně, a to nejen navrhnout, ale také složení olympijský zlato Medaile se neustále mění, a ne jen zlato. Například v Londýně zadávání hry zastoupeny bronzové slitiny mědi (97%), zinek (2,5%) a cínu (0,5%). Stříbro 92,5% se skládala ze stříbra a zbývajících 7,5% - je měď. Zlatá medaile, kupodivu, také byl obsazen do stříbra (92,5%) a mědi (6,16%) a zlato vůbec nic - o 1%. To znamená, že se ukáže, že není žádný zvláštní rozdíl mezi nimi, alespoň pokud jde o složení. Nyní lze snadno spočítat, kolik náklady olympijský zlato Medal: pro bronzovou medaili na trhu, by musel zaplatit maximálně 150 rublů, stříbro - o něco více než 10.000 rublů, a zlato by stálo kolem 20 500 rublů. Nicméně, pokud cena jde?

Nicméně, nemůžeme říci, že v historii her byla medaile z ryzího zlata. V roce 1908 britský jejich olympiádě se rozhodla být velkorysý soul a produkoval ocenění čistého zlata 583rd testu. Nicméně, oni byli spíš pamětních mincí, spíše než medaile. V důsledku toho můžeme zhruba představit, jak moc váží zlato olympijský Medaile - cca 21 gramů.

tvar

Není bez experimentování a pokud jde o formu ocenění. Samozřejmě, že i s nejvíce medailí ještě kruhový tvar, ale oválné, obdélníkové a variace. Například, na OH v Paříži, udělen tzv plakety - ocenění obdélníkový tvar, ve kterém nebyl jediný nápis. A hry byly omezeny na výstavě, která se konala v Paříži.

V ruce nebo na krku?

Dalším pozoruhodným faktem je, že před 1960 olympijských medailí dostaly do rukou, to znamená, že nemají viset kolem krku. A první, kteří se rozhodli k nápravě této situace, Italové začali - oni vytvořili řetěz bronzu v podobě olivové ratolesti. Nicméně, ve stojaté s nůžkami obřadu dívky - najednou sportovec nemá rád, že medaile bude chtít pověsit kolem krku, a ne dát do rukou. Nicméně, inovace je přilepená, a teď jsou ceny jsou zavěšeny kolem krku, za jakým účelem a jsou vybaveny s řetězem nebo řemenem

Kromě otázky „, jak velkou váhu zlato olympijský Medaile“, mnoho z nich zájem o další a počet ocenění, které jsou uvedeny v rozsahu, v soutěži, výzkumníci říkají, že rekordní počet byl doručen na olympijských hrách v Soči - .. asi 1300 kusů Tato expanze je spojená s tím, že program Games také rozšířily Say. , hry byly 86 sad a v Soči ve Vancouveru medaile - již 98. a na prvních zimních hrách v Chamonix bylo pouhých 16 sad medailí (9 sporty).

Místo toho, aby mince - domu

Ale ve starověku neměli přemýšlet o tom, kolik náklady olympijský zlatá medaile. Staří Řekové a Římané nevěděli o jejich existenci, stejně jako ocenění byli doma, pozemky, tašky zlatých mincí. První olympijský vítěz Hercules jako odměnu vůbec byl olivová ratolest, a nic - neurazil. Je zajímavé, že v dávných dobách byly uděleny pouze na vítěze. Mnohem později, v roce 1984, byla vznesena otázka zvýšení počtu cen, a nyní medaile udělena třem výhercům.

Původní medailových olympijských záznamy

Nicméně, rekordy, nejen sportovci, ale i tvůrce zadání. Například nejtěžší medaile byly uděleny Vancouver - jejich hmotnost byla 576 gramů, v Salt Lake City ocenění vážil 567 gramů. Ale největší velikost byla Turín medaile, další podobné CD. Nejmenší, jak jsme již uvedli, že byli medailí odevzdalo sportovců v roce 1908 v Londýně.

Odměňování ve funkcích Soči

Sám vítězný výrobního procesu pro takové události ve velkém měřítku je poměrně složitý, a to náhodně každý zlatou olympijskou medaili (fotka ukazuje, jak rozdílné ceny v různých letech) je individuální a zvláštní. Například vzorky, které byly vyrobeny pro Soči hry, bylo obrovské množství kontrol a testování. Každá instance je hodnocen nejen vizuálně, ale i pokud jde o kvalitu. Například bylo zjištěno, že Sochi medaile je schopen odolávat jakoukoliv událost, ať už je koupání šampaňské nebo kontrolovat „na zub“.

Sochi zlaté olympijské medaile je vyrobena z nejvyššího standardu stříbra (za každou cenu se 525 gramů kovu) a šest gramů zlata. Mimochodem, to jsou požadavky MOV. Ale stříbrné a bronzové medaile byly zcela vyrobeny z vhodného materiálu. Stojí za zmínku také, že odměna za olympijských a paralympijských her se liší v hmotnosti a konstrukci a velikost. Kromě toho, že jsou aplikovány na prvky zvláštního Braillově písmu, číst nápisy mohly vítězi se zhoršeným zrakem.

Mnoho sportovců držet olympijskou medaili za největší úspěch svého života. Ale mezi nimi jsou ti, kteří upřednostňují opustit prestižní ocenění. Například sprinter Tommie Smith v roce 2010 položil medaile na prodej, i když to bylo děláno s cílem bojovat proti rasismu ve Spojených státech. Plavec z Polska Otilia Edrzheychak prodal svou medaili na pomoc dětem s leukémií.

Copyright © 2018 cs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.