Novinky a společnostCelebrity

Elena Vyalbe: biografie, osobní život, fotografie Vyalbe Elena Valeryevna

Její název vešel do dějin národního sportu. Získala třikrát na olympijských hrách, a regalia a ocenění tohoto houževnatý a cílevědomý žen může závidět mnoho. Kdo je to? Slavný lyžař Elena Vyalbe, který je považován za nejlepší z nejlepších ve své profesi. Ona byla schopná dosáhnout závratný úspěch v jejich kariéře, a její jméno bylo navždy zapsáno na stránkách Guinessově knize. Díky své vytrvalosti, tvrdé práce, odhodlání a vůli vyhrát Elena Vyalbe byl schopný vyhrát řadu ocenění ve sportech lyžování. Byl tam snadný způsob, jak budoucích olympijských vítězů na vrchol Olympu? Samozřejmě, že ne.

Fakta z životopisu

Vyalbe Elena Valerevna - rodák z města Magadan. Narodil sportovec 20.dubna 1968. Již v mladém věku dívka začala projevovat zvýšený zájem o lyžování na běžkách.

Je s neskrývaným obdivem pozoroval dospělé strýcové a tety dělají jejich cestu přes zasněžené silnici, která vede v těsné blízkosti domu, kde dívka bydlela. Když jí bylo osm let, když se zapsal do junior část školy naučit se základy této populární sport. Mentoři budoucího olympijského vítěze se stal Gennady Popkov Viktor Tkachenko. Oni dělali všechno možné, aby zajistily, že Elena Vyalbe, jehož životopis říká, že její život vyvinul dobře, se stal velký sportovec. Obrátili se to do „Magadan nuget“ - takzvaná trojnásobný olympijský šampion pak celá země.

Co je to - chuť vítězství?

Již jedenáct Elena Vyalbe stává členem sportovního klubu v regionu Magadan na běžkách. O tři roky později se dívka bude vhodný titul mistra sportu, a způsob, jak jádro dospělý národní tým SSSR za předpokladu, že.

Ale první vítězství v lyžařském závodním Vyalbe Elena Valerevna, jehož životopis - Stálé sportovních úspěchů, získal již v raném věku, kdy se podílel na mistrovství Central Rady DSO „Trud“. A to navzdory skutečnosti, že soupeřící dívky v jejím věku, ona byla schopná vyhrát druhé místo. A bylo jasné, jaké podmínky budou pomáhat Eleně k dosažení vysoké výsledky v oblasti sportu: oddala budoucí profese je na sto procent a pracuje na 24 hodin denně.

top

Skutečný triumf byla účast žen z Magadan v juniorské mistrovství v roce 1987, který se konal v Itálii. To Vyalbe Elena Valerevna dostane svou první zlatou medaili. Krátce nato mladý sportovec vyhovuje jeho osobní život, jeho žena se stala lyžař z Estonska - Urmas Vyalbe.

Brzy ona porodí syna, a po krátké přestávce opět vrátil k profesi.

nových výšek

V roce 1989 na mistrovství světa se konalo v Lahti, a naše země byla zastoupena na nejvyšší úrovni sportovci: Tichonov a Smetanin. Vážnou konkurenci sovětské dívky byly Finca - Harri Kirvesniemi a Matikainen. Nicméně, nikdo by se mohl stát důstojným soupeřem Helena Vyalbe která prokázala „akrobacii“ ve vzdálenosti 10 až 30 km volnou technikou. Za to, že někteří odborníci předpovídali, že vrchol atletické kariéry, „Magadan nugget,“ začíná klesat. A ona se ukázala jako klam tohoto pohledu brilantní výkon na příštím italského šampionátu: to není jen stát nejlepším ve freestylu, ale také vzal první místo v závodě ve vzdálenosti 15 kilometrů klasického stylu. Takže Elena Vyalbe, fotky, které byly často zdobeny pruhy sportovních novin, stala majetkem a chloubou naší země.

„Místo toho, aby zlato bronz“

V roce 1992 zahájil olympijských her v Albertville francouzštině.

Naši fanoušci doufali, že na prvním místě je určitě předložit lyžaře od Magadan. Ale osud přinesl změny ... Místo toho se jedná o první místo čtyřikrát vyhrál třetí. Nicméně, „osladit hořkou pilulku“ mohla skutečnost, že tým soutěže dívka se podařilo ukázat dobré výsledky, a „zlatý“ Ruská relé stále držel. Tak či onak, ale ne tak docela dobrý výkon není naštvaná lyžař. „Stále čekám před mnoha vítězství. Jsem plný síly a energie, „- řekl Vyalbe.

Nicméně následující olympijské hry v Lillehammeru byl pro sportovce nejsou příliš úspěšné. cítila vážně nemocná, a tak byl schopen bojovat za stejných podmínek není jen několik týdnů před soutěží. Pak jen účast v závodě štafet přinesl náš tým zlato.

opět triumf

Ano, špatné výkony na mezinárodních mistrovstvích nenarušily morálku sportovců Magadan, ale věděla, že to bylo nutné analyzovat situaci a případně provést úpravy díla. Elena se rozhodl pro změnu trenéra, vybírá jako Aleksandra Grushina smlouvy.

A tato novinka přinesla pozitivní výsledky. Championship 1997 byl jen okouzlující v atletické kariéře Elena Valeryevna. Získala tolik jako pět zlatých medailí, takže žádná šance na jejich soupeřů. novináři začali znovu říci, že nejlepší lyžař - je Elena Vyalbe. Fotografie vítěze bylo objevovat na titulních stránkách sportovních novin a časopisů.

„V jaké fázi bylo nejtěžší a nejvíce šetrné?“ - ptal „žralok pero.“ Lyžař řekl: „Nejtěžší dokázal skončit na stíhacím závodě. Jen s pomocí speciální fotografickou technikou mohli určit vítěze mezi mnou a italské Stefania Belmondo, se kterým jsme byli „jedna ku jedné“. Přesto se mi podařilo vyhrát. Pokud budeme hovořit o velmi snadnou vzdálenosti závodu, jedná se o úsek silnice v závěrečné fázi relé. Konečné 150 metrů na cílové čáře zvítězili pro náš tým. "

Norský král, gratulací Vyalbe pátou zlatou medaili, poukázal na to, že Elena je velmi podobná starověké řecké bohyně vítězství. Do jisté míry, jeho slova se ukázala prorocká.

Olympijské hry v Naganu

V roce 1998, Elena Vyalbe zúčastnila olympijských her, který byl zahájen v japonském Naganu. Pak ruská žena se podařilo v urputném zápase vyhrát první místo v relé 4x5 kilometrů. K první a druhé úseky cesty soutěže našich lyžařů byly norské sportovci.

Ve třetím kroku se obušek vybral Elena Vyalbe a následně přeneseny to Larissa Lazutkina, oprostit se od soupeřů v 23 sekund. Tento výkon sportovec z Magadan až do konce své kariéry.

Regalia a ocenění

V průběhu let tvrdé práce, Elena Valerevna Vyalbe získala nejvyšší ocenění a regalia. Je to nejen ctěná mistr sportu SSSR, ale také v Rusku. Jí byl udělen Řád přátelství národů, „Řád za zásluhy o stát a vynikajících sportovních úspěchů,“ Řád „Za zásluhy“ III stupně, Řád „Za vysokou úspěchy ve sportu na XVII zimních olympijských hrách v roce 1994“. Kromě toho Magadan lyžař udělena medaile „pro rozvoj tělesné kultury a sportu“.

Od roku 2010 je prezidentem federace lyžařských závodů.